Ką daryti su eglute pasibaigus šventėms?

Ką daryti su eglute pasibaigus šventėms?
Publikuota 2020-12-28 Skaitė 1930

Ką daryti su eglute pasibaigus šventėms?

Per žiemos šventes įprasta puošti Kalėdų eglutes ar kėnius. Žinoma, jie suteikia mums daug džiaugsmo ir grožio namams. Tačiau šventės baigėsi ir mums liko dar vienas svarbus darbas- pasirūpinti medeliu.

Jeigu eglutę įsigijote kirstą, tuomet ją nupuošus reikėtų išnešti į tam skirtas aikšteles ar konteinerius, kuriuos parūpina atliekų vežėjai. Tokiu būdu mes saugosime aplinką. Beveik visuomet rengiamos gražios akcijos, kurios skatina surinkus eglutes, jas perdirbti (panaudoti kurui ar kompostui). Išlikite sąmoningi, nemėtykite eglučių į bendruosius konteinerius ar kitur, tam neskirtose vietose. Skirkite laiko, gerbkite gamtą ir būkite atsakingi.

Turite eglutę įsodintą vazone, norite ją išsaugoti ir auginti:

  •  Nupuošus eglutę, reikia ją išnešti į vėsią patalpą (rūsys, balkonas ar kt.), kur oro temperatūra būtų 0-5 laipsniai šilumos. Jeigu turite galimybę, šioje patalpoje galite laikyti iki pavasario, žinoma ją reikia LAISTYTI. Pavasarį atšilus orams galėsite persodinti į žemę.
  • Kitas būdas, nupuoštą eglutę, galima pasodinti į žemę ir iškart po švenčių (jeigu gruntas neįšalęs). Ši žiema artimiausiu metu tikrai didelių šalčių dar nežada, tad galime eglutę sodinti į žemę. Labai svarbu tai, kad NEGALIMA EGLUTĖS TIESIAI IŠ KAMBARIO NEŠTI Į LAUKĄ. Pirmiausia medelį reiktų taip pat išnešti į vėsią 0-5 laipsnių šilumos patalpą ir palaikyti ten keletą dienų. Po kelių dienų jau galime sodinti į žemę. Duobė turi būti šiek tiek didesnė už pačią šaknų sistemą, jeigu žemė prasta, ją galite pagerinti agrovermikulitu, kompostine žeme, nepamiršti palaistyti. Negalima pasodinti per giliai. Kitas būdas- eglutę su visu vazonu įkasti į žemę, o šaknis apdengti mulčiu, lapais. Pavasarį, atšilus išimti iš vazono ir persodinti į žemę.

Išsaugoti eglutę ir ją persodinti į savo sklypą yra vertingas ir pavyzdingas poelgis, tai gali tapti Jūsų šeimos tradicija. Jeigu eglutė prigis, kitais metais jau turėsite savo Kalėdinę eglutę, kurią galėsite puošti ir lauke. Per kelerius metus turėsite eglučių miškelį ar alėją.

Žinoma, atsitinka ir taip, kad eglutė neprigyja. Pasiaiškinkime kodėl taip gali nutikti:

  • Dauguma parduodamų eglučių į vazonus yra perkeltos tik prieš  pat Kalėdas. Tokiu atveju, iškasant eglutę iš žemės jos šaknys smarkiai pažeidžiamos, tad šansų, kad medelis prigis yra nedaug. Bet siūlome bandyti!
  • Jeigu Jūs eglutę su vazonu, laikėte šalia radiatoriaus, ar ant šildomų grindų, nelaistėte eglutės spygliai pradėjo byrėti ir tikriausiai perdžiūvo šaknys vazone. Tuomet eglutė taip pat greičiausiai neprigis.

Na, o jeigu Jūs eglutę pirkote vazone, kuri ir buvo auginta vazone, medelis turėtų prigyti ir džiuginti jus dar ne vienerius metus. Atėjus kitų metų šventei, jau prieš pirkdami eglutę išsiaiškinkite ir pasidomėkite kaip ji buvo auginta, tuomet ją persodinti sėkmingai tikimybė bus didesnė.

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2020-11-23
Ar verta įsirengti komposto dėžę savo sode, darže? Žinoma, verta. Kodėl? Nes daržo kompostas yra ...
2021-01-02
Sausio mėnesio darbai ruošiantis artėjančiam sezonui: Laistykite, purkškite kambarinius augalu...
Susijusios prekės
Ši komposto dėžė pagamita iš ekologiškos natūralios drebulės medienos. Komposti..
€7200
69
Rašyti
Skambinti