Nuėmus derlių į likusias tuščias lysves pasėkite žalumynų: rūgštynių, špinatų, ridikėlių, lapinių burokėlių, krapų, salotų arba sideratinių augalų: rapsų, garstyčių ir kt.. Dauginkite rabarbarus. Iškaskite kerą, padalinkite jį kelias dalis ir sodinkite į naują vietą. Atstumas tarp augalų turėtų būti apie 1 m, jeigu norite sulaukti didelių stiebų.
Kas 2-3 dienas skinkite agurkus, nes peraugę vaisiai stabdo naujų agurkų augimą. Antroje mėnesio pusėje nuskinkite paprikų, baklažanų viršūnes. Tada likę vaisiai greičiau užaugs ir sunoks. Pomidorai, kurie auga lauke, nugnybkite viršūnes, kad spėtų užauginti užmegztus vaisius. Patrumpinkite moliūgų stiebus, praretinkite apdžiūvusius lapus.
Rugpjūtį genėkite sergančius krūmus ir medžius, karpykite gyvatvores. Šaldykite vaisius ir daržoves. Skinkite vasarinius obuolius ir kriaušes. Vynuoges pririškite prie atramų, pašalinkite naujus ūglius. Nupjaukite derėjusius vasarinių aviečių ir gervuogių stiebus, patrumpinkite pirmamečių ūglių viršūnes.
Sodinkite braškes, medžius, krūmus, jeigu reikia kambarines ir balkonines gėles. Tinkamas metas sodinti spygliuočius ir dekoratyvinius augalus. Mėnesio pabaigoje geriausia persodinti bijūnus. Pasodinus vėliau, bijūnai nespėja išleisti naujų siurbiamųjų šaknelių. Bijūnams netinka šlapia dirva ir pusiau pavėsinga vieta. Per giliai pasodinti bijūnai gali nežydėti. Ruoškite kompostą. Vėdinkite, dezinfekuokite ir ruoškite patalpas ir dėžes, kuriose laikysite vaisius ir daržoves.
Tręškite žydinčias lauko gėles. Kambarinėms gėlėms mažinkite trąšų normas. Nuo mėnesio vidurio mažiau laistykite meilenius, gloksinijas, ciklamenus.
Puikus metas rinkti ir džiovinti vaistinius augalus. Galimai nuo rugpjūčio 8 iki 15 dienos surinktos vaistažolės turi labai stiprų poveikį. Mėnulio fazė ir padėtis tam įtakos neturi.
Senolių pastebėjimai:
Jei ant ąžuolų daug gilių, bus šalta žiema.
Jei rugpjūčio pradžia karšta, žiema ilgai stovi balta.
Perkūnija, dažnos audros šį mėnesį pranašauja giedrą rudenį.