Balandžio mėnesio darbai sode ir darže 2021m.

Balandžio mėnesio darbai sode ir darže 2021m.
Publikuota 2021-01-02 Skaitė 1420

Balandžio mėnesį sode ir darže laukia šie darbai:

  • Tvarkykite sodą, genėkite vaismedžius, vaiskrūmius. Tvarkykite sodo aplinką. Pasirūpinkite veja. Puikus laikas aeruoti veją. Aeruoti reikia todėl, kad žolė augdama gautų oro, drėgmės, įsisavintų trąšas. Po to veją mulčiuokite smėlio ir durpių mišiniu ar juodžemiu. Patręškite kompleksinėmis trąšomis. Po žiemos išplikusias vietas galite užsėti iš naujo. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves (salierus, špinatus, salotas, kopūstus, smidrus, krapus, kalendras, pankolius, petražoles, porus, agurkus ir kt.).

  • Tręškite vazonuose ir lauke augančius augalus, krūmus, medžius. Jeigu augalai dar apdengti apsauginėmis medžiagomis, jas nuimkite. Supurenkite ir pamulčiuokite po medžiais, ir  krūmais. Pikuokite pomidorus, paprikas, baklažanus.

  • Šiomis dienomis sėkite ir sodinkite įvairias vijoklines gėles, rožes, dekoratyvinius augalus. Apie mėnesio vidurį sėkite žirnius, pupeles. Žirnius sėkite 5-7 cm atstumais, eilėmis, palikite tarp eilučių 25-30 cm tarpus. Žirniai nebijo šalnų. Pupelių daigelius esant šalnoms reiktų uždengti agroplėvele.  Patręškite žydinčias ar greit žydėsiančias svogūnines gėles: tulpes, narcizus, krokus, hiacintus, žydres ir kt. Mėnesio pabaigoje sodinkite kardelius, jurginus, begonijas, kalijas, montbretes ir kt. Dauginkite vasarą ar rudenį žydinčių daugiamečių gėlių kerus: rykštenės, katilėliai, flioksai, bajorės, pentiniai ir kt.

  • Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius krūmus ir medžius, vaismedžius, vaiskrūmius. Sodinkite braškių, žemuogių kerelius, šilauoges, vynuoges, serbentus. Aviečių ir gervuogių ploteliuose naikinkite piktžoles. Mulčiuokite spanguoles. Dar galite persodinti kambarinius augalus. Mėnesio pabaigoje sodinkite ankstyvąsias bulves, ropes, saulėgrąžas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurginės – balandžio 23 diena. Tai lietuviška pavasario žalumos šventė. Senovės Lietuvoje Jurginės buvo svarbi žemdirbių ir arkliaganių šventė. Per Jurgines kaimynai lankydavo vieni kitus ir linkėdavo gausaus derliaus ir šeimininkams sveikatos.

Šv. Morkaus diena – daržų diena – balandžio 25 diena.

 

Senolių pastebėjimai:

Jeigu pavasarį griaustinis užgriaudėjo ant plikų medžių, bus šalta vasara.

Balandis su vandeniu, gegužė su žole.

 

 

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2020-11-20
Plastikiniai atitvarai  skirti kurti estetišką ir tvarkingą vaizdą sode, darže, gėlyne, kapuose. Jų ...
2020-11-21
Pakeltos lysvės pagamintosi iš Pakeltos lysvės gali būti pagamintos iš medienos, plastiko, blokel...
2020-11-22
Pagrindiniai vermikulito panaudojimo būdai ir nauda Dirvožemio papildas: Vermikulitas puikiai ...
Susijusios prekės
Biohumusas grynas 5 litrai - natūrali dirvožemio gerinimo priemonė - tinka ekologiniai žemdirbystei...
€420
73
Šio takelio atskiri segmentai "lapeliai" lengvai susideda ir susijungia, galima formuoti įvairius vi..
€890
46
Grikių mulčius - puiki dekoratyvinė priemonė aplinkai puoselėti, taip pat jis išsaugo drėgmę dirvoje..
€795
77
Rašyti
Skambinti