Plastikiniai vejos borteliai

Gaminiai naudojami plastikinio borto tvirtinimui prie pagrindo. Taip pat kartu su detale tvirtinti p..
€015
35
Plastikinės plokštelės ir vinies rinkinys plėvelių tvirtinimui. Vinies kalimui į žemę naudojamas gum..
€032
50
Šie plastikiniai borteliai - universalūs jūsų sodo, kiemo ir daržo pagalbininkai. Pagaminti iš perdi..
€079
36
Iš šių lentų galima pasigaminti norimo dydžio ir aukščio pakeltas lysves, smėlio dėžę, tvorelę ar ki..
€340
157
Iš šių lentų galima pasigaminti norimo dydžio ir aukščio pakeltas lysves, smėlio dėžę, tvorelę ar ki..
€630
156
Plastikinis bortas, skirtas įvairiems aplinkos darbams. Puikiai atskiria gėlynus, veją, formuoja tri..
€999
40
Plastikinis bortas, skirtas įvairiems aplinkos darbams. Puikiai atskiria gėlynus, veją, formuoja tri..
€1399
41
Komplektą sudaro 12 vnt. bortų ir 15 vnt. plastikinių vinių (rato diametras 63 cm). Zona aplink medž..
€1400
37
Paruošėme Jums plastikinių bortelių komplektą, kuriame jau pridėtos ir montavimui reikalingos plasti..
€2449
38
Plastikinių bortelių komplektą sudaro net 50 elementų! Bet tai dar ne viskas - komplekte rasite ir t..
€4900
39

Šiandien savo namų aplinką puoselėjantieji turi platų įvairių priemonių pasirinkimą – sodo ir daržo sektoriaus pasiūla neretai net maloniai glumina. Štai viena iš paklausių prekių yra plastikiniai vejos borteliai. Atsiradę šioje rinkoje jie sparčiai išpopuliarėjo, tačiau jų panaudojimo laukas buvo gana siauras – daugelis montavo šiuos gaminius norėdami atskirti veją nuo takelio ar gėlyno. Tačiau plečiantis asortimentui ir atsirandant vis naujų idėjų bei sprendimų, plastikinių bortelių populiarumas augo it ant mielių, o jų panaudojimo galimybių sąrašas gerokai plėtėsi.

Plastikiniai borteliai labai dažnai pakeičia įprastus betoninius atitvarus ar mažiau patvarias medines tvoreles. Jei ir Jūs norite savo kieme kurti originalius ar klasikinius gėlių derinius, takelių kompozicijas, užtikrinti vejos atskyrimą nuo kitų zonų, tuomet rinkitės plastikinius vejos bortelius iš mūsų asortimento. Pasirinkimas platus, todėl net išrankiausieji atras tai, kas idealiai tiks jų kiemui ir atitiks keliamus kriterijus.

Kas yra plastikiniai vejos borteliai?

Jei klausiate, kas yra plastikiniai vejos borteliai, tai galime pasakyti trumpai – tai patikima ir ilgaamžė betoninių ar kitokių bortelių alternatyva. Jie naudojami atskirti vejai nuo takelių, gėlynų, daržo lysvių, taip pat gali būti naudojami norint atskirti skirtingus dekoratyvinius akmenukus, mulčią ir pan.

Nors į plastiką neretas vis dar žvelgia skeptiškai, tačiau pasidomėję nuomonę sparčiai pakeičia. Šiandieninės technologijos leidžia rinkai siūlyti kokybiškus plastikinius gaminius, neturinčius neigiamo poveikio nei aplinkai, nei žmogui.

plastikiniai vejos borteliai su vinimis ant žolės

Vejai skirtų plastikinių bortelių panaudojimo galimybės

Plastikiniai borteliai yra labai įvairūs tiek savo forma, tiek matmenimis ar kitais ypatumais. Tai suteikia tik dar platesnius kelius kūrybai ir tiek kuklių, tiek originalių idėjų įgyvendinimui. Tad kokios bortelių iš plastiko panaudojimo galimybės aplinkos puoselėjimo kontekste?

 • Vejai nuo trinkelių ar kitokio tako atskirti. Nepriklausomai nuo to, ar kiemo takeliai yra iš trinkelių, ar iš akmens plokščių, akmenų, skaldos, dekoratyvinių akmenukų, ar kitų medžiagų, plastikiniai borteliai puikiai tiks jiems atskirti nuo vejos. Jie užtikrins, jog vejos žolė neplis į takelių zoną, taip pat leis išlaikyti tvarkos įspūdį bei dekoratyvumą.
 • Vejai nuo važiuojamosios dalies atskirti. Bortelius iš plastiko galite panaudoti ir vejai nuo važiuojamosios dalies atskirti. Jie ne tik užkirs kelią žolės augimui važiuojamoje dalyje, tačiau drauge užtikrins harmoningą, darnų vaizdą, taisyklingus važiuojamosios dalies kontūrus, tvarkos įspūdį.
 • Gėlynų kompozicijoms formuoti. Alpinariumuose ar įprastuose gėlynuose išvysime ne tik įvairiausius augalus, bet ir vienspalvį ar spalvotą mulčią, skaldelę, dekoratyvinius akmenukus ir pan. Skirtingos medžiagų formos, dydžiai, spalvos suteikia progą sukurti tiek kuklius, tiek net labai originalius, įmantrius augalų ir šių medžiagų derinius. Tačiau kuriant įvairių medžiagų kompozicijas kyla rizika, jog skirtingi akmenukai susimaišys, nebeliks aiškių spalvinių derinių, tikslių linijų. Tai reiškia, jog nuolat turėsite skirti laiko tokio gėlyno priežiūrai ir tvarkyti, į vietas dėti „pasimetusius“ akmenukus ar mulčią. Todėl plastikiniai borteliai bus nepamainomi! Dėl galimybės juos lankstyti galėsite kurti tiek tiesias, tiek plastiškas linijas, įvairiausias formas, užpildyti jas norimais akmenukais, skaldele ar mulčiu ir visiškai nesijaudinti, kad jie susimaišys – borteliai neleis jiems „pabėgti“ iš jų zonos, todėl gėlyne visada bus išlaikyta tvarka ir pirminis vaizdas.
 • Plotui aplink medžius ar krūmus atskirti. Dažnas sodininkas kruopščiai ravi plotelį aplink vaismedžius, vaiskrūmius, skrupulingai išrenka visas piktžoles. Tačiau toks darbas šiltuoju metų laiku periodiškai kartojamas, juo labiau jei aplink medžius yra veja – juk žolė plinta, tad ravėjimas tampa gana dažnu darbu. Todėl galimybė čia panaudoti plastikinius bortelius yra puiki išeitis, kaip užtikrinti estetišką vaizdą ir sutaupyti daug savo brangaus laiko.
 • Daržo lysvėms. Taip, tikra tiesa, plastikiniai borteliai gali būti naudojami ir daržo lysvėse, jei norite suskirstyti bendrai augančius augalus į grupeles pagal laistymo dažnumą, trąšų naudojimą, tuos pačius poreikius, augimo greitį ar kitus kriterijus. Tai puikiai tinka ir prieskoninių žolelių darželiams. Taip pat lysves borteliais atskirkite nuo vejos ir užtikrinkite, jog vejos žolė neįsikurs darže šalia Jūsų daržovių, uogų ar prieskoninių žolelių. 
 • Vaikų žaidimų smėliui atskirti nuo vejos. Jei vaikų žaidimų aikštelė kieme įrengta vejoje, neabejotinai didelė dalis puraus smėliuko išnešiojama po veją, daug jo byra per kraštus. Montuokite plastikinius vejos bortelius ir smėlis liks ten, kur jam vieta.

plastikinis vejos bortelis atskiria skaldą nuo augalų

Kokie plastikinių vejos bortelių privalumai?

 • Plastikiniai vejos borteliai labai lengvai ir greitai įrengiami, todėl bus puikus sprendimas ne tik tiems, kurie vertina estetiką ir kokybę, tačiau ir tiems, kurie vienu iš prioritetų laiko spartumą. Borteliai montuojami lengvai (tai galėsite padaryti ir patys) bei greitai, todėl nereikės gaišti daug brangaus savo laiko. Jei montuotumėte betoninius bortelius, užtruktumėte nepalyginamai ilgiau.
 • Plastikiniais vejos borteliais galėsite formuoti kokias tik norite formas: kvadratus, stačiakampius, apskritimus, trikampius, plastiškas linijas ir kt. Ši bortelių savybė labai pasiteisina, kai yra poreikis juos montuoti aplink medžius, krūmus arba gėlynuose kurti įstabias kompozicijas bei atskirti mulčio, dekoratyvinių akmenukų, vejos ir kitas zonas.
 • Tai praktiškas sprendimas, nes plastikiniai borteliai gali būti montuojami palei takelio iš trinkelių kraštinę – taip jie atliks dvi funkcijas: atskirs veją nuo trinkelių ir neleis vejos žalumai plisti į trinkelių pusę bei išdygti tarpuose, o taip pat patikimai sutvirtins trinkelių kraštinę.
 • Jei iš plastikinių bortelių formuosite apskritimus aplink vaismedžius bei vaiskrūmius sode, galėsite džiaugtis, jog sutaupote daug laiko, kurį paprastai skirtumėte pomedžių ravėjimui. Bortelis patikimai užkirs kelią žolei plisti. Tiesa, šiame kontekste tikslinga paminėti ir dar vieną didelį privalumą – atskyrę veją nuo medžio tam tikru atstumu kaip reikiant palengvinsite vejos pjovimo procesą! Tačiau svarbu ne tik tai, jog iš bortelių suformuoti apskritimai labai palengvins šienavimo procesą, bet ir tai, kad neliks galimybės aplaužyti, netyčia nupjauti krūmų šakelių pjaunant veją ar šienaujant žolę.
 • Gėlyne plastikiniai borteliai padeda lengvai palaikyti tvarką, darną ir puikų estetinį įvaizdį. Gėlyno kraštai bus tvarkingi, o jei naudojate skirtingus akmenukus, skaldą ar mulčią, tai tokie borteliai leis juos atskirti ir užkirsti kelią susimaišymui. Privalumas ir tas, jog vejos žolė neįsitvirtins gėlyne, o gėlės – ypač besidriekiančios – neįsitvirtins už gėlyno ribų.

Galėtume šį sąrašą ir dar pratęsti, tačiau čia pateikėme esminius aspektus smalsaujantiems, kokie plastikinių vejos bortelių privalumai.

Kodėl borteliai iš plastiko bus puikus sprendimas?

Jei manote, jog plastikas yra netvirta, nepatvari ir aplinkos poveikiui imli medžiaga, tai šie plastikiniai vejos borteliai kaip mat pakeis tokią poziciją. Jų gamybai naudojamas polipropilenas yra atsparus šalčiui, vandeniui, temperatūrų svyravimams, saulės kaitrai, taip pat ir trąšų poveikiui, todėl borteliai  tarnaus ilgai, bus patvarūs bei nepraras savo savybių ilgalaikėje perspektyvoje.

Borteliai  labai lengvai, bet patikimai sujungiami tarpusavyje – tai leidžia įsigijus komplektą iš kelių bortelių dalių susijungti kokio tik Jums reikia ilgio bortą vejai atskirti. Negana to, bortelių gamybai naudojamas polipropilenas yra elastingas, tad iš jo galite formuoti ne tik plastiškas linijas, bet ir apskritimus! Drąsiai lenkite, prakirpkite bortelį tinkamose vietose, ir turėsite kokio tik norite diametro apskritimą.

plastikinių bortelių ratas aplink skaldą

Kaip išsirinkti plastikinius vejos bortelius?

Rinkdamiesi vejos bortelius nuspręskite, ar reikės lenkimo galimybės. Tai leis susiaurinti pasirinkimų lauką. Taip pat tiksliai išmatuokite, kiek metrų Jums reikia – lengvai nuspręsite, ar pirksite po vieną, ar tam tikro dydžio komplektą.
Pirkdami vejos bortelius įsitikinkite, ar jiems montuoti skirti vinys yra komplektacijoje. Jei ne – įsigykite ir juos, kadangi specialūs vinys užtikrina tinkamą montavimą, bortelių stabilumą ir jų funkcionalumą.
Prioritetą teikite patikimiems, pasitikėjimą užsitarnavusiems gamintojams bei pardavėjams – dažnu atveju tai tiesiogiai susiję su prekės kokybe.

Kaip montuoti vejos bortelius?

Jei darbų imsitės patys, neabejotinai kils klausimas, kaip montuoti vejos bortelius. Plastikinių bortelių montavimas labai paprastas – tiesiog naudokite specialius jų tvirtinimui į žemę skirtus vinis. Bortelis dedamas ant sutankinto grunto ir pritvirtinamas atitinkamose vietose. Galite tiesti tiesias juostas ar vingiuotas. Nesunkiai sukursite ir apskritimą – prakirpkite pertvaras, lenkite iki norimo dydžio ir sujunkite galus.
Plastikines ar cinkuotas vinis rinktis? Iš tiesų, tai dažniausiai pasirenkamos plastikinės vinys, kurios neretai įeina ir į komplektą. Jos puikiai tinka minkštesniam pagrindui. O jei gruntas kietas, sutankintas, tai metalinės vinys bus praktiškesnis sprendimas.

Plastikiniai vejos borteliai: ką siūlome Jums?

 • Mūsų asortimente rinkitės šalčiui, drėgmei, temperatūrų svyravimams, trąšoms ir kitam poveikiui iš aplinkos atsparius bortelius. Visiškai pritaikyti mūsų klimato ypatumams!
 • Labai populiarūs mūsų pasiūloje – plastikiniai borteliai, kuriuos galima ir lenkti. Tokie suteiks neišmatuojamas galimybes kūrybai – lenkite norimų formų, derinkite tarpusavyje, kurkite augalų, skaldos, dekoratyvinių akmenukų, mulčio kompozicijas.
 • Plastikinius bortelius galite pirkti po vieną arba komplektus. Po vieną parduodamų matmenys yra 500x79x44 mm. Pirkdami komplektą (rinkitės 20 ar net 50 vienetų turintį) drauge gausite ne tik pačius bortelius, bet ir jiems tvirtinti reikalingų vinių kiekį – tai labai patogu, nes nereikia atskirai ieškoti tvirtinimo elementų.
 • Asortimente rasite ir tvirtų bortelių, kurie neturi lenkimo galimybės. Galite rinktis 120 cm ilgio, besiskiriančius aukščiu – 18 arba 24 cm.
 • Plastikinių bortelių ratai – įsigykite jau paruoštus ir taupykite savo laiką. Komplektacijoje pridedamos ir montavimui skirtos vinys. Šie bortelių ratai bus puikus variantas, jei reikia veją atskirti nuo išravėto ir / ar mulčiu užberto žemės ploto palei medžio kamieną.
 • Dar mūsų asortimente atskirai galite įsigyti vinių plastikinių bortelių tvirtinimui. Vinių matmenys yra 24,5x1,5 cm.
 • Borteliai pagaminti iš perdirbto plastiko – dėmesys ne tik kokybei, bet ir tvarumui!

Plastikiniai vejos borteliai – ilgalaikė investicija į estetišką bei darnią Jūsų namų aplinką ir paprastą jos priežiūrą. Jei esate tokius išbandę savo kieme, neabejotinai norėsite papildyti jų arsenalą. O jei dar neturite, būtinai įsigykite ir įsitikinkite, kad vertinami ir mėgiami jie tikrai pelnytai. Rinkitės mūsų asortimente kokybiškus, patvarius bei ilgaamžius plastikinius bortelius bei jiems montuoti skirtus priedus.

Plastikiniai vejos borteliai - VIDEO

Rašyti
Skambinti