Pakeltos lysvės

Tinklas nuo kurmių skirtas apsaugoti jūsų daržo ir sodo derlių nuo kurmių ar kt.. Apsauginis tinklel..
€280
102
Iš šių lentų galima pasigaminti norimo dydžio ir aukščio pakeltas lysves, smėlio dėžę, tvorelę ar ki..
€340
157
Iš šių lentų galima pasigaminti norimo dydžio ir aukščio pakeltas lysves, smėlio dėžę, tvorelę ar ki..
€630
156
2 įvertinimai
Pakeltos lysvės iš medžio išpopuliarėjo gana sparčiai. Nenuostabu - jos atrodo labai estetiškai, lei..
€2800
1
Vis dažnesniame sode galima išvysti dailiai išrikiuotas pakeltas lysves. Jų privalumai ir estetinis ..
€4200
26
2 įvertinimai
Pakeltos lysvės yra labai praktiškas ir funkcionalus sprendimas daržui, šiltnamiui, gėlynui. Iš medž..
€4500
24
Dar prieš kurį laiką pakeltos lysvės buvo naujovė, augintojai nedrąsiai jas išbandydavo. Tačiau šian..
€5200
27
Pakeltose lysvėse auginamos daržovės, įvairūs prieskoniai, uogos, gėlės. Šios pakeltos lysvės pag..
€5500
28
1 įvertinimai
Dar prieš kurį laiką pakeltos lysvės buvo naujovė, augintojai nedrąsiai jas išbandydavo. Tačiau šian..
€5500
97
1 įvertinimai
Vis dažnesniame sode galima išvysti dailiai išrikiuotas pakeltas lysves. Jų privalumai ir estetinis ..
Nuo €6800
32
Pakeltose lysvėse auginamos daržovės, įvairūs prieskoniai, uogos, gėlės. Šios pakeltos lysvės pag..
€7000
29
1 įvertinimai
Pakeltose lysvėse auginamos daržovės, įvairūs prieskoniai, uogos, gėlės. Šios pakeltos lysvės pa..
€7500
30
1 įvertinimai
Gerai apgalvota pakeltos lysvės - vazono konstrukcija, yra įmontuota drėkinimo sistema, todėl augal..
€8300
124
EASY GROW yra pailgas vazonas - pakelta lysvė su aukštomis kojelėmis. Gerai apgalvota, įdomi ..
€9900
123
Apgalvota šios pakeltos lysvės - vazono konstrukcija, nes yra įtaisyta drėkinimo sistema. Augalų pri..
€12300
125

Pakeltos lysvės Lietuvoje atsirado jau prieš kurį laiką ir netruko išpopuliarėti. Ir simpatijos joms tik auga – kasmet tokio tipo lysvėmis susižavi vis daugiau sodininkų, daržininkų. Jei ir Jūs norite išbandyti jų privalumus ar papildyti draugiją jau turimoms pakeltoms lysvėms, pasižvalgykite po mūsų asortimentą – aukšta kokybė ir patraukli kaina bei didelė įvairovė leis kiekvienam atrasti tai, kas geriausiai atitiks poreikius.

Ką galima auginti pakeltose lysvėse?

Dažnam kyla klausimas, ką galima auginti pakeltose lysvėse. Taigi puiku yra tai, jog jos universalios ir jose auginti galėsite beveik visas daržoves: agurkus, pomidorus, baklažanus, paprikas, česnakus, svogūnus, morkas, žirnius, pupeles, moliūgus, cukinijas ir daugybę kitų. Neretai sakoma, jog čia auginti nerekomenduojama, pavyzdžiui, bulvių, nes jos turi didesnę šaknų sistemą, reikia vietos šakniavaisiams, tačiau ir čia yra išeitis – lysves galima montuoti vieną ant kitos, kokio tik norite aukščio!

Negana to, pakeltose lysvėse puikiai auga ir uogos: braškės, žemuogės bei kitos, taip pat gėlės! Įkurdinkite šiose lysvėse vienmetes ar daugiametes gėles, galite kurti ir skirtingas jų kompozicijas, spalvinius derinius – turėsite visišką laisvę pasireikšti savo kūrybiškumui. Ir tai dar ne viskas – kaip šiose lysvėse šauniai dera prieskoniniai augalai! Pakeltos lysvės tampa puikiu prieglobsčiu bazilikams, citrininiams čiobreliams, petražolėms, mairūnui, rozmarinui ir kitiems žalumynams.

pakeltos lysvės fragmentas plastikinė

Kokia pakeltų lysvių nauda?

Atsiradus pakeliamoms lysvėms neabejotinai imta jas lyginti su įprastomis ir ieškoti pranašumų. O jų yra daug ir jais mėgaujasi visi, kurie šias lysves jau išbandė ir puikiai žino, kokia paketų lysvių nauda.

Pirmiausia, tai pakeltos lysvės traktuojamos kaip kur kas derlingesnės. Regis, o kodėl taip turėtų būti? Atsakymas paprastas – jas lengva pripildyti derlingo dirvožemio, negana to, paprastai apačioje įrengiamas organinių trąšų sluoksnis. Kadangi lysvės dažniausiai nėra labai plačios ir didelės, tai vertingos medžiagos iš jų taip greitai neišplaunamos, tad augalai neskursta. Dėl derlingumo pakeltos lysvės yra tikras išsigelbėjimas tiems, kurie nori auginti, sulaukti puikaus derliaus, tačiau dirvožemis darže yra labai prastas.

Jei pakeltose lysvėse auginsite besidriekiančius augalus, pavyzdžiui, agurkus ar kitus moliūginių šeimos atstovus, pastebėsite, jog auginant čia kur kas mažiau nusimindo augalų lapai, žiedai, viršūnės. Jei lysvės aukštos, tai augalai beveik iš jų neišlipa ir nenumindomi visai. Taip pat yra galimybė juos pririšti, pavyzdžiui, pastačius kelis kuoliukus, sudarant kūgio formą – praktiška, estetiška ir vizualiai labai dailiai atrodys.

Pakeltose lysvėse žemė pavasarį įšyla sparčiau, tad anksčiau galėsite sodinti daržoves, taip pat anksčiau džiaugsitės ir derliumi. Tiesa, kartais nuogąstaujama, jog anksčiau pasodinus yra didesnė rizika, kad augalus „nukandžios“ pavasarinės šalnos. Tačiau verta žinoti, jog pakeliamose lysvėse auginamus augalus kur kas paprasčiau apsaugoti nuo šalčio, įrengiant nedidelius daržo plėvelės ar polikarbonato stogelius, kuriuos, prireikus, lengvai nuimsite.

Net keliomis savaitėmis ilgesnis vegetacijos laikas! Kodėl taip yra? Nes organinėms medžiagoms yrant išsiskiria šiluma, kuri kyla į viršų, pasiekia augalų šaknų sistemas ir jas šildo. Paprastai čia temperatūra būna aukštesnė mažiausiai penkiais laipsniais, palyginti su įprastomis lysvėmis.

Augalus pakeltose lysvėse patogiau ravėti – Jūs net galite prisėsti ant lysvės krašto ir nereikės lenktis, nenuskaus nugara. Tai tikrai patogiau, nei ravint įprastas lysves. Paaukštintos lysvės yra puiki išeitis neįgaliems žmonėms. Ar žinote, jog įrengus aukštą pakeliamą lysvę ją savarankiškai galės prižiūrėti ir neįgaliojo vežimėlyje sėdintis asmuo? Jis galės sodinti, ravėti, laistyti, nuimti derlių. Tai nepaprastai svarbu ne tik dėl galimybės auginti, tačiau ir dėl žmogaus pasitikėjimo savimi, savarankiškumo. Tai labai didelis privalumas, leidžiantis į daržininkystę įsitraukti ir tai asmenų grupei, kurie darbuotis prie įprastų lysvių neturi fizinių galimybių. Dėl aukščio šios lysvės labai patogios ir garbaus amžiaus žmonėms – įrengus aukštesnę ravėti galima pasistačius kėdę.

Kalėdami apie pakeliamų lysvių privalumus negalime nepaminėti ir vizualinio aspektu – tokios lysvės atrodo labai estetiškai, jos padeda lengvai sukurti darnų, harmoningą sodo dizainą.

Tiesa, neretai kaip vienas iš pakeliamų lysvių trūkumų įvardijama tai, kad jos greičiau išdžiūsta, todėl reikia dažniau laistyti, tačiau to išvengsite, jei naudosite mulčią. Tam puikiai tiks ir šiaudai ar nupjauta žolė. Pastaroji ne tik sulaikys drėgmę dirvožemyje ilgiau, užkirs kelią piktžolių augimui, tačiau ir aprūpins augalus vertingomis medžiagomis. Verta paminėti ir tai, kad į pakeltas lysves neužklysta piktžolės nuo takelių ar vejos.

medinės pakeltos lysvės fragmentas su vermikulitu

Medinės ar plastikinės?

Medis ir plastikas – tai dažniausiai naudojamos medžiagos pakeliamų lysvių gamybai. Abi jos pasižymi puikiomis savybėmis. 

Medinės lysvės atrodo labai estetiškai, jas lengva surinkti, montuoti vieną ant kitos. Medis yra natūrali medžiaga, todėl labai patiks ekologijos šalininkams. Dar vienas medinių lysvių išskirtinumas yra tas, jog jas galima iš išorinės pusės lakuoti ar dažyti norima spalva, todėl pelnys simpatijas tų, kurie nori išskirtinių spalvinių akcentų savo darže. Tiesa, kartais nuogąstaujama, jog medinės pakeliamos lysvės gana trumpos eksploatacijos, tačiau patikiname, kad mūsų asortimente esančios lysvės iš medžio pasižymi ilgaamžiškumu, kurį joms užtikrina impregnavimas ir kitų kokybiškų medžiagų panaudojimas apdirbant medieną. Tai leidžia suteikti jai apsaugą nuo išorės poveikio ir užtikrinti ilgaamžiškumą.

Plastikinės pakeliamos lysvės labai mėgiamos dėl jų atsparumo išorės poveikiui, mechaniniam poveikiui, trąšoms, vandeniui ir pan. Jos ilgaamžės, patvarios, pilnavidurės, todėl nekils problemų, jei lysves norėsite perkelti į kitą vietą. Plastikinių lysvių nereikės periodiškai perdažyti ar kitaip jomis pasirūpinti – sumontuosite ir tiesiog galėsite džiaugtis jų privalumais.

Kaip išsirinkti paaukštintas lysves?

Pirmiausia rinkdamiesi tokias lysves turite nuspręsti, iš kokių medžiagų pagamintos bus Jūsų favoritės. Mūsų asortimente rasite įvairių matmenų medinių bei plastikinių pakeltų lysvių. Kokias rinktis, priklauso nuo Jūsų poreikių, tačiau tikslinga atsižvelgti į namo eksterjerą, kiemo aplinką. Jei namas rąstinis ar kuriamas rustic, kaimiškas, klasikinis stilius, idealiai tiks medinės lysvės, o štai prie modernios aplinkos labiau derės plastikinės.

Kokio pločio lysvė turėtų būti? Tai priklauso nuo to, ar prie jos galima bus prieiti iš abiejų pusių. Jei taip, tada plotis gali būti apie 80–110 cm. Jei prie lysvės bus prieinama tik iš vienos pusės, jos plotis neturėtų  būti didesnis nei ištiesta ranka.

Renkantis pakeltas lysves svarbus ir aukščio kriterijus: tiek dėl augalų augimo, tiek dėl patogumo prižiūrint augalus nuo sėjos iki derliaus nuėmimo. Kas liečia augalų augimą, tai žinome, jog skirtingi augalai turi skirtingą šaknų sistemą – vienų ji mažytė, kitų didesnė, vienų plintanti labiau į plotį, o kitų besiskverbianti gilyn. Į tai būtina atsižvelgti renkantis pakeliamos lysvės aukštį. Jei sodinsite ilgesnę šaknų sistemą turinčius augalus, tikslinga montuoti kelias pakeliamas lysves vieną ant kitos. Galite dar vieną lysvę montuoti ne per visą apatinės plotą, bet, pavyzdžiui, per pusę jos – tai bus praktiškas ir drauge vizualiai originalus sprendimas. Lysvių aukštis taip pat prisideda ir prie patogumo, pavyzdžiui, nugaros skausmus ar kitokį diskomfortą patiriantiems tikras atradimas bus aukštos lysvės. Mūsų asortimente galite rinktis skirtingo aukščio pakeliamas lysves, taip pat specialius joms skirtus paaukštinimus.

Svarstydami, kokių matmenų lysves rinktis, atsižvelkite ir į tai, kiek turite joms skirto ploto. Tai leis nuspręsti, ar geriau pirkti mažiau didesnių ar daugiau mažesnių lysvių. Kaip jas išdėliosite? Įvertinkite ir takelius – jiems reikia palikti pakankamai ploto, kad tarp lysvių būtų patogu judėti ravint, laistant, nuimant derlių ir pan.

plastikinė pakelta lysvė su juodžemiu ir augalais

Kaip įsirengti pakeliamą lysvę?

Tam, kad savo sode įsirengtumėte pakeliamą lysvę, Jums reikia derlingo dirvožemio, organinių trąšų, įrankių žemei kasti ir, žinoma, pakeltos lysvės. Pirmiausia rekomenduojama nuimti viršutinį grunto sluoksnį – bent 20 cm – ir paskleisti šioje vietoje organinių trąšų. Tam puikiai tiks lapai, nupjauta žolė, šienas, šakelės, kompostas. Irdamos jos išskirs augalams vertingas medžiagas, kurios maitins jų šaknis, o Jūs galėsite kur kas rečiau augalus tręšti, bet džiaugsitės gausiu derliumi. Ant organinių trąšų užpilkite dirvožemio, o kai sumontuosite lysvę, pripildykite ją likusiu derlingu dirvožemiu. Tiesa, vietoj organinių trąšų nenaudokite šviežio mėšlo, mat jis patinka toli gražu ne visiems augalams. Surinkdami pakeliamą lysvę naudokitės gamintojo ar pardavėjo pateikta instrukcija.

Idealu, jei turite galimybę lysvės sluoksnius supilti tokia tvarka (nuo apatinio iki viršutinio):

 • smulkesnės medžių šakelės, žievės gabaliukai, nedidelės šaknys;
 • lapai, nupjauta žolė;
 • kompostas;
 • derlingas dirvožemis (puiku, jei sumaišysite su vermikulitu).

Viskas – Jūsų naujoji lysvė paruošta ir laukia pirmųjų sėklų ar daigų.

Tiesa, turėtumėte žinoti, jog tokioje lysvėje daržovės puikiai derės apie 3–4 metus, o tada lysvės sluoksnius reikės atnaujinti, kadangi maždaug tiek laiko reikia jiems visiems suirti. Papildykite organines trąšas bei dirvožemį ir vėl galėsite mėgautis gausiai derančiais augalais. Lysvių keisti nereikės, jei įsirengsite kokybiškas, patvarias ir ilgaamžes.

Pakeltos lysvės: ką siūlome Jums?

 • Mūsų asortimente rinkitės medines ir plastikines pakeltas lysves. Nepriklausomai nuo medžiagos, iš kurios pagamintos, visos yra atitinkančios aukštus kokybei keliamus reikalavimus, patvarios ir ilgaamžės.
 • Rinkitės Jums tinkamiausių matmenų lysves: 100x100x25, 110x55x18, 200x100x25, 100x50x20, 100x100x18, 110x55x24, 100x100x20, 110x110x24 cm ir kt.
 • Mūsų pasiūloje galite pasinaudoti ir labai gerų akcijų privalumais, pavyzdžiui: įsigydami tris medines pakeltas lysves gauti net 100 litrų vermikulito dovanų arba už keturias pakeltas lysves mokėti vos trijų kainą ir pan.
 • Pakeltos lysvės rudos, pilkos, natūralaus medžio ar kitos spalvos – derinkite prie savo namų eksterjero, kitų kiemo statinių, vyraujančio kolorito ir stiliaus.
 • Medinių pakeliamų lysvių gamybai naudojama spygliuočių mediena.
 • Mūsų pasiūloje esančios plastikinės paaukštintos lysvės pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, šalčiui, puviniams, pelėsiui, parazitams, trąšoms, kitam poveikiui iš aplinkos. Jos neblunka saulėje, tad net ilgalaikėje perspektyvoje išlaikys reprezentatyvią išvaizdą ir savo gerąsias savybes.
 • Plastikinių lentų gamybai naudojamas kokybiškas plastikas, neišskiriantis į dirvožemį kenksmingų medžiagų, todėl auginti daržoves ir kitus augalus, kurių vaisius vėliau valgysite, yra visiškai saugu.

Jei susigundėte išbandyti auginimą pakeltose lysvėse arba jei norite papildyti jau turimų tokių lysvių skaičių, tuomet rinkitės mūsų asortimente. Patvarios, ilgaamžės, dailiai atrodančios ir daug privalumų teikiančios paaukštintos lysvės leis mėgautis daržininkyste ir patogiai bei lengvai prižiūrėti daržoves, uogas, gėles, prieskonines žoleles visos vegetacijos laikotarpiu.
 

Pakeltos lysvės - VIDEO

 

Rašyti
Skambinti