Vermikulitas yra mineralas, kuris po apdorojimo tinkamoje temperatūroje virsta puria, biria medžiaga. Vermikulitas yra organiškai grynas mineralas, kuris susidaro žemės gelmėse. Po apdorojimo tinkamoje temperatūroje jis virsta puria, laisva medžiaga.
Vermikulitas yra netirpstantis vandenyje, jo naudojimo temperatūra nuo -260˚C iki +1200˚C. Vermikulito vandens įgeriamumo koeficientas 400-530%, šilumos laidumo koeficientas 0,039-0,047 W/mK. Pagal poreikį jis gali būti įvarios frakcijos (0.5-16mm).
Dėl savo unikalių savybių vermikulitas yra plačiai naudojamas pramonėje, statybų sektoriuje, žemės ūkyje, ekologijos srityje.
Vermikulitas yra chemiškai inertiškas: neutralus šarmams ir rūgštims. Biologiškai atsparus: neyra ir nepūva, veikiamas mikroorganizmų. Neužkrečiamas patogeniniais mikroorganizmais, pelėsiais ir toksinais. Jis atsparus vabzdžiams ir graužikams.
Toks vermikulitas puikiai pritaikomas žemės ūkyje ir natūralioje sodininkystėje. Vermikulitas, naudojamas daržininkystėje, dekoratyvinėje augalininkystėje, sodininkystėje, žemės ūkyje, dar vadinamas agrovermikulitu.